Regaip, Manevi Güzelliklerle Dolu Bir Sürecin Habercisidir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, Regaip Kandilinin manevi güzelliklerle dolu bir sürecin habercisi olduğunu ifade etti.

Kandillerin bireyler ve toplumların hayatını dönüştürebilecek özel zaman dilimleri olduğunu, manevi değerleri anımsama ve bunun da ötesinde hayata bu değerler üzerinden bir yön verme imkânını barındırdığını belirten Şahin, böylesi müstesna bir güne erişmenin mutluluğu içinde olduklarını kaydetti. Ramazan Ayının habercisi olması bakımından da Regaip Kandilinin özel bir gece olduğuna vurgu yapan ASÜ Rektörü, “Yeni bir bilinç ve anlayışın inşası adına herkes, bu geceden olabildiğince istifade etmeye çalışmalı, hem bireysel, hem de toplumsal bakımdan iyiliklerin çoğalması için bu gece özel bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Regaip, istemek, istenilenler için çaba sarf etmek ve nihayetinde Rabbimizin rağbetine mazhar olmaktır” dedi.

Regaip Kandilinin iyilik, güzellik ve esenliklere vesile olması dileğinde bulunan Prof. Şahin, “Sağlık ve sıhhat içerisinde Ramazan Ayına da kavuşma duasıyla, başta ASÜ ilesi olmak üzere tüm İslam âleminin kandili mübarek olsun” dedi.  

1391