Toplulukların Tanıtımı İçin Yapılan İğde Hasadı Şenliği Başladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste 80 civarında öğrenci topluluğu olduğunu, her yıl topluluklar eliyle pek çok sosyal ve kültürel etkinlik düzenlediklerini, niteliği ve niceliği arttırmak adına topluluklarla birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

- Etkinlikler Üç Gün Boyunca Sürecek -

Teknoloji, spor, edebiyat, tiyatro, bilişim, ekonomi, iletişim… ASÜ çatısı altında farklı ilgi alanlarına hitap eden 80 civarında öğrenci topluluğu bulunuyor. Bu toplulukların kendilerini tanıtması, diğer topluluklarla iş birlikleri geliştirmesi ve yeni üye kazanımı gibi süreçlerine katkı amacıyla düzenlenen “İkinci İğde Hasadı Şenliği,” kampüs iğdelik alandaki açılış töreni ile başladı. Törende kısa bir konuşma yapan Rektör Şahin, öğrenci topluluklarının, kampüsteki etkinliklerin ana omurgasını oluşturduğunu söyledi. Tüm sosyal ve kültürel etkinlikleri topluluklar eliyle düzenlediklerini ve sayıyı arttırmak istediklerini dile getiren Şahin, “Yeni dönem hayırlı-uğurlu olsun. Her dönem başında öğrenci topluluklarımız düzenlediğimiz şenliğe gelerek kendilerini tanıtıyorlar. Üç gün boyunca öğrencilerimiz hem çeşitli etkinliklere katılacak hem de faaliyetleri hakkında diğer öğrenci arkadaşlarını bilgilendirecek” dedi.

- Biz, Öğrencilerimizi Desteklemeye Hazırız -

Topluluklarda görev almanın eğlence dışında anlamlar da içerdiğine dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Topluluk çalışmaları öğrencilere organizasyon düzenleme, sorumluluk alma, süreç yönetme gibi farklı kazanımlar da sağlıyor. Biz, öğrencilerimizi desteklemeye hazırız, yeter ki onlar güzel işlerde yarışsınlar” dedi. Mini bisiklet turu ve ASÜ Mehter Takımı gösterisinin ardından toplulukların stantları ziyaret edildi. Her standı tek tek ziyaret eden protokol mensupları, öğrencilerle sohbet etti ve faaliyet alanlarına ilişkin bilgiler aldı. İğde helvası ikramı ve model uçak gösterisinin ardından öğrenciler, iğde toplama, halat çekme, top sektirme ve iğde yeme yarışmalarına katıldı. Yarışmaların sonunda kazanan öğrencilere hediyeleri takdim edildi. İğde Hasadı Şenliği’ne Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Kadri Perek, İdare Mahkemesi Başkanı Yakup Camgöz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ve İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Ahmet Ötem de katıldı.

İğde Hasadı Şenliği’nin ilki 2021 yılında gerçekleştirilmişti.

2697